Idén is ott volt a szombat délelőtti rajtnál Szentmiklósi Lajos Ágasegyházáról, aki 2016-ban 24 óra alatt folyamatosan 107 kilométert futott, tavaly pedig már 121 kilométert teljesített. Valamint ott volt Horváth László, a Nagykőrösi Toldi Miklós Élelmiszeripari Szakképző Iskola és Kollégium diákja, aki 2016-ban 97 kilométert, tavaly pedig már 103 kilométert szaladt a Melinda parki pályán. Továbbá részt vett a rajton - és futott néhány kört - Hajdú László senior úszó is.

A 2018-es Alsószéktói 24 órás futás eredményei:

Összesített eredmények: 604 futó, 6127 kör, 3890 km (ez tavaly 3644 km volt)

A legjobban teljesítő óvoda: Bíró Lajos utcai óvoda: 191 kör, 121 km

A legjobban teljesítő általános iskola: Szent Imre Általános Iskola: 1156 kör, 734 km

A legjobban teljesítő középiskola: K.SZ.C. Széchenyi István Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Szakgimnázium és Szakközépiskola 1390 kör, 883 km

A legtöbbet futó egyéni futók:

Férfi: Szentmiklósi Lajos 207 kör, 132 km (tavaly „csak" 121 km-t futott)

Nő: Kátai Liliána: 140 kör, 89 km (tavaly 83 km-t futott)

Diák: V. Nagy Ákos 150 kör, 95 km (tavaly 82 km-t futott)

Különdíjat kapott a legfiatalabb diák a Béke Általános Iskolából: Gubacsi Boglárka

Az eredményeket nappal és éjjel rögzítették, majd összegezték Turcsán Alex és Vér Ivett diákok.

Az iskolák 40.000Ft értékű Hervis utalványt, a felkészítő tanárok pedig Malom Mozi jegyet kaptak. Az egyéni győztesek 5.000 Ft értékű Hervis utalvány és Malom Mozi jegyet kaptak.

A díjak kiosztásában Hajdú László senior úszó, kétszeres Európa bajnok segített, aki a 24 órában többször is futott.

Támogatók voltak: Kecskemét Alsószéktóért Egyesület (Hervis utalványokkal díjazta a helyezetteket), Bácsvíz, Termostar, Fornetti, Malom Mozi, Maspex Olympos Kft.